CZAS I MIEJSCE

37. Ogólnopolski Festiwal Miłośników Fantastyki BACHANALIA FANTASTYCZNE odbędzie się w dniach 22-24 września 2023 r. na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego (w skrócie UZ), kampus B przy al. Wojska Polskiego 69 w Zielonej Górze.

Wejście na Bachanalia Fantastyczne jest płatne i upoważnia do tego kupiona wcześniej lub na miejscu konwentu wejściówka. W tym roku każdy uczestnik otrzyma specjalną opaskę (różnie oznaczoną w zależności od wykupionej akredytacji) – UWAGA! Pamiątkowe identyfikatory można będzie zamówić jedynie w preakredytacji, czyli przed rozpoczęciem konwentu o czym poinformujemy w newsie. 

Budynek konwentu otwarty będzie dla Was w piątek od godz. 15.00. W sobotę i niedzielę zapraszamy od godz. 9.30. Piątek i sobotę kończymy w Knajpie Konwentowej WYSPA, więc do godz. 20.00 musimy opuścić budynek UZ.

Dojazd na BFy
Zielona Góra jest jedną ze stolic województwa lubuskiego, dojazd do nas nie jest więc zbytnio skomplikowany. Można dojechać do nas na kilka sposobów:

POCIĄGIEM 
Aktualne połączenia z Zieloną Górą najlepiej sprawdzić na stronie przewoźnika. Kursują tu pociągi o uroczych nazwach “Bachus” oraz “Zielonogórzanin” (jeśli komuś uda się powiedzieć obie nazwy szybko 5 razy w sobotni wieczór w knajpie konwentowej, zdobędzie talon!)

AUTOBUSEM
Najlepiej aktualne połączenia sprawdzić na stronie przewoźnika. Do Zielonej Góry kursuje także FlixBus. 

SAMOCHODEM
Do Zielonej Góry dojedziecie autem nawet ze wschodnich rubieży naszego kraju, chociaż trwać to może wiele wiele wiele godzin. Nie ma problemu z parkingiem na miejscu, ponieważ na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego jest kilka parkingów, które są bezpłatnie udostępnione uczestnikom Bachanaliów Fantastycznych. 

SAMOLOTEM 
Port lotniczy Zielona Góra znajduje się w Babimoście (miejscowość 34 km od Zielonej Góry). Dojazd do miasta nie jest problemem, ponieważ z lotniska w Babimoście do dworca PKS w Zielonej Górze kursują specjalne autobusy. Aktualnie możliwe są loty krajowe do/z Warszawy, Krakowa i Gdańska oraz zagraniczne (chociaż nie wiemy po co Wam ta wiedza) do/z Zadaru, Egiptu i Turcji. 

Po Zielonej Górze można poruszać się komunikacją miejską (tylko autobusy, nie mamy tu tramwajów, nie to co Wrocław). Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie Miejskiego Zakładu Komunikacji (https://www.mzk.zgora.pl). Do miejsca, gdzie odbywają się Bachanalia Fantastyczne dojedziecie z Dworca liniami 5, 12, 26 (połączenia bezpośrednie, wysiadacie wtedy na przystanku Uniwersytet Zielonogórski Campus B) lub liniami 0, 8 (wysiadacie wtedy na przystanku Wojska Polskiego i kawałek trzeba podejść, ale te linie kursują najczęściej).