Gość23

Jacek Inglot

Jacek Inglot – ur. w 1962 r. w Trzebnicy. Pisarz, publicysta, redaktor, pedagog. Debiutował w 1986 roku na łamach poświęconego fantastyce kwartalnika „Feniks”. Autor powieści „Inquisitor”, „Quietus”, „Porwanie sabinek”, „Wypędzony” oraz zbioru opowiadań „Bohaterowie do wynajęcia” (wspólnie z Andrzejem Drzewińskim). W 2015 roku, ukazał się zbiór autorskich opowiadań pt. „Sodomion”, a w 2016 powieść-dyptyk „Polska 2.0”, ukazująca alternatywne wizje Polski przyszłości. Publikował opowiadania, recenzje i teksty publicystyczne w „Fenixie”, „Nowej Fantastyce”, „Sfinksie” oraz „Playboyu” (zebrane w tomie „Autostopem przez fantastykę”, 2022). Dwukrotnie nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla, w 2013 roku został nominowany do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus (półfinał) za powieść „Wypędzony”, a w 2017 roku otrzymał Srebrne Wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Juliusza Żuławskiego za „Polskę 2.0”. W 2018 roku zdobył I miejsce w konkursie #Wolność – czytaj dalej w kategorii powieść historyczna dla młodzieży w wieku 15-18 lat, za utwór „Operacja Komendant. Misja w czasie” (2019). Napisał cykl młodzieżowej fantasy złożony z powieści „Eri i smok”, „Eri czarodziejka” oraz „Eri w Mrocznych Górach”.

Inglot jako autor nie ogranicza się do jednej konwencji literackiej. Pisze zarówno hard SF, jak i fantasy, horror czy historię alternatywną, dobrze sobie radzi również w mainstreamie, tworząc powieści sensacyjne i historyczne. Od 1998 roku należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Podczas Bachanaliów będzie miała premierę wydana nakładem Stalker Books tetralogia „Polska”, political fiction przedstawiająca cztery alternatywne historie dziejące się 14 kwietnia 2037 roku (od świtu do zmierzchu!). Przyszłość jest coraz bliżej!

Możliwość komentowania Jacek Inglot została wyłączona