Dr Waldemar Grabowski

Dr Waldemar Grabowski

Dr Waldemar Grabowski_ Bio
dr Waldemar Grabowski – fizyk komputerowy, dydaktyk i popularyzator nauki; pasjonat astronomii i astrofizyki. Nauczyciel fizyki w Europejskiej Szkole Podstawowej oraz Europejskim Liceum Ogólnokształcącym dr Rahn w Zielonej Górze. Właściciel Waldemar Grabowski Edukacja. Wiceprezes Stowarzyszenia Nauczycieli Fizyki SNaFi, członek Stowarzyszenia WroSpace. Ambasador Kosmiczny Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej ESERO Polska. Były główny Specjalista w Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus w Zielonej Górze.
Promotor nauczania fizyki poprzez zabawę, doświadczenie i inspirowanie. Stara się łączyć ze sobą z pozoru nie dające się zestawić ze sobą pojęcia – m.in. z medycyny, astronomii, fizyki, matematyki czy… geografii.
Współorganizuje i prowadzi warsztaty, kursy oraz wydarzenia naukowe na skalę ogólnopolską, w tym m,in. podczas World Space Week Wrocław, Space Night Wrocław oraz Yuri’s Night Wrocław czy też „Kosmos w szkole” w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wielokrotnie prowadził szkolenia z zastosowania nowoczesnych technologii w nauczaniu fizyki w szkole.
Uczestnik szeregu szkoleń i warsztatów w Polsce i za granicą, w tym m.in.: w CERN w Genewie, Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) w Belgii i Holandii czy też Centrum Dydaktycznym NASA w Huntsville, Alabama w Stanach Zjednoczonych.
Opiekun wielu zespołów uczniowskich w prestiżowych konkursach w Polsce i za granicą, m.in. CanSats in Europe Polska, UAV Airborne Delivery Challenge w Australii, AstroPi, Odysseus II.